PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237703}

Bambi 2

Bambi II
7,2 9 681
ocen
7,2 10 1 9681
Bambi 2
powrót do forum filmu Bambi 2

szczegół w dialogach

ocenił(a) film na 8

Film jest bardzi fajny, ale dostrzegłam pewien błąd w dialogach, oczywiście bardzo mi się podobały. Zauważyłam jednak, że pani, która pisała dialogi nieco pomyliła się w pewny szczególe. Mianowicie w tekscie cały czas pojawia się słowo "rogi" np. "ja zacząłem tak skakać kiedy wyrorły mi rogi", albo "Kiedy ja będę miał rogi", jednak śmiałam zauważyć, że jelenie nie mają rogów :P jelenie mają poroże. Pewnie wielu z was uzna to tylko za coś drobnego i niezauważalnego, ale ludzie często popełniają tego typu błędy. Tym bardziej, że ja interesuję się zwierzętami i może łatwiej to zauważam.

Elliot

A zauważ, ze o "rogach" mowia dzieci (tzn. mlode zwierzatka). Czy slyszalas kiedys dziecko rozrozniajace poroze od rogow i poslugujace sie taka terminologia? Bo ja nie O_o.

ocenił(a) film na 8
Elliot

Dobra! głupi ten temat, wiem. Pisałam go chyba ze 3 lata temu

Elliot

To nie głupi temat.Jeśli czegoś nie wiemy lub nie jesteśmy pewni, to zawsze pytajmy.Nie martw się Elliot, ten temat jest ciekawy i udzielę wam teraz info na ten temat.

Słowo "rogi" w dialogach do tego filmu to nir błąd.Kiedy jelonkowi wyrastają pierwsze małe kostne oznaki poroża, nazywa się je rogami, a raczej różkami.Dopiero kiedy jelonek dorośnie, wykształcone jest poroże.
Poroże jeleni zbudowane jest z prawdziwej kości zwierzęcia,pokrytej specjalnym naturalnym futerałem rogowym.W książkach przyrodniczych lub w serwisach netu biologicznych, na pewno znajdziecie te terminy, czyli określenia czegoś,nazwy.Główna odnoga poroża jelenia, z której wyrastają kolejne jego części to tyka.

1."Kiedy ja będę miał rogi?"
2."Zacząłem tak skakać dopiero kiedy wyrosły mi rogi".

W dialogu nr.2 ojciec Bambiego, który jest dorosłym jeleniem miał na myśli swoje dzieciństwo,czas, w którym był takim małym jelonkiem jak Bambi i wyrosły mu różki.Ultrakolor życzy udanych wakacji!


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones